۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

روش تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه و عالی

0 دیدگاه

روش تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه و عالی

باهم خورش لذیذ و عال کدو حلوایی درست کنیم تا دراین فصول سرما و روزهای سرد خورش لذیذ زمستانی نوش جان کنیم. مواد ضروری برای خورش کدو حلوایی : مرغ ۴ تكه مطلوب ، آلو ۱۰۰ گرم ، كدوحلوایی تكه شده پخته ۲۰۰ گرم ، رب گوجه فرنگی ۳ قاشق سوپخوری، روغن ۴ قاشق سوپخوری ، پیاز ۲ شماره متوسط ، دارچین، نمک و فلفل سیاه به میزان ضروری

روش تهیه خورش کدو حلوایی :
یك شماره پیاز رابه همراه تكه‌هاي مرغ و یک شماره هویج متوسط و ۳ ساقه كرفس با ۲ پیمانه آب در قابلمه روی حرارت بگذارید تا كاملا مرغ بپزد. آنوقت آنرا از آب مرغ خارج كرده و آب مرغ را صاف كنید و كنار بگذارید.

پیاز دیگر را نگینی كرده وبا روغن تفت دهید. آنوقت كمی زردچوبه به آن بیفزایید و یک دقیقه دیگر نیز به تفت دادن ادامه دهید. آنوقت رب رابه همراه ادویه‌ ها افزون كنید و یک دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن برود. آنوقت مرغ را افزوده و كمی تفت دهید.

در انتها آب مرغ را كنار گذاشته و آلو را بیفزایید و بگذارید تا خورش برای ۳۰ دقیقه جا بیفتد. تكه هاي پخته كدو حلوایی را روی خورش گذاشته و بدون هم زدن بگذارید تا ۱۰ دقیقه با خورش جوش خورده و به اصطلاح مزه بگیرد. آنوقت آنرا خاموش كنید.

در موقعمیل تكه هاي كدو را كنار گذاشته و پس از كشیدن خورش در ظرف مورد نظر تكه هاي كدو را در آن قرار داده و با نان یا برنج میل كنید.

نكته برای پخت خورش کدو حلوایی :

حتماً توجه كنید كه این خورش نباید آب زیادی داشته باشد و به اصطلاح باید تنگ آب شود پس به میزان آب مرغتان آب مضاعفی افزون نكنید.